Köyden çıkmayan traktöre farklı illerden trafik cezası

Elazığ’ın merkeze bağlı Muratçık köyünde yaşayan 53 yaşındaki İsmail Özel, yediği cezaları görünce hayatının şokunu yaşadı. E-Devlet üzerinden gelen tebligatı açan Özel, traktörüyle köy hudutlarının dışına çıkmaması karşın Erzincan’dan bin 823 lira ve İstanbul Avrasya Tüneli’nden 3 ceza kesildiğini gördü.

Durumun şokunu atlatan Özel, soluğu adliye binasında alarak hata duyurusunda bulundu. Şahsına ilişkin 23 AB 507 plakalı traktörüyle köy hudutlarının dışına çıkmadığını söz eden İsmail Özel, bir hafta içerisinde traktör ile İstanbul’a gitmesinin imkansız olduğunu ve cezalar karşısında şaşırdığını söyledi.

Öte yandan 17.09.2022 tarihinde 3 saniye orta ile 2 ceza daha kesilmesi ile Avrasya Tüneli’nden gelen cezanın 5 olduğu öğrenildi.

İsmail Özel, “9’uncu ayın 5’inde E-Devlet’ten Erzincan’da traktörümün bin 823 lira cezaya çarptırıldığını gördüm. 9’uncu ayın 9’unda da Avrasya Tünelinde traktörümün 3 kez kaçak giriş yapıldığını E-Devletime gelen tebligattan öğrendim. Toplamda, 2 bin liraya yakın ceza yedim. Traktör ile Erzincan’dan İstanbul’a nasıl gideyim ben. Cezaları öğrendikten sonra adliyeye giderek Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurdum. Avrasya Tüneli’nde zirai araçların yasak olmasına karşın, ceza gelmesine çok şaşırdım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir