Konservatuvarlı olmak ayrıcalıktır


Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı, eylül ayında gerçekleştireceği Yetenek Sınavlarına katılacak öğrenciler için hazırlık ve rehberlik programı hazırladı. Konservatuvar sınavları için önemli bir altlık teşkil edecek olan program, 17-21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

BAŞVURULAR KOCAELİ.BEL.TR ÜZERİNDEN

Eğitim programına katılmak isteyen öğrenciler başvurularını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan kocaeli.bel.tr adresi üzerinden yapabilecek. Başvuru süresi 14 Temmuz Cuma günü mesai bitimine kadar sürecek.

 

YAŞ ARALIKLARI

Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Yetenek Sınavı Hazırlık ve Rehberlik Programı; Konservatuvarın Müzik, Bale ve Çocuk Resim branşlarında uygulanacak. Söz konusu branşların yaş aralıkları ise şöyle: Müzik: 7-50, Bale: 5-7, Çocuk Resim 9-16

 

EYLÜL SINAVLARININ İÇERİKLERİ HAKKINDA BİLGİ VERİLECEK

Dersler, konservatuvar eğitmenleri tarafından verilecek ve Eylül ayında gerçekleştirilecek sınavların içerikleri hakkında bilgi aktarılacak. Müzik branşında tek ses, çift ses ve üç ses, ezgi ve ritm tekrarı, Bale branşında duruş, esneklik ve ritm ile çocuk resim branşında hayal gücü ve imgesel teknikler anlatılacak.

 

YETENEK SINAVLARI EYLÜL AYINDA

Öte yandan Büyükşehir Belediye Konservatuvarı 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde alacağı yeni öğrencileri için Eylül ayında yetenek sınavlarını gerçekleştirecek. Yetenek sınavları için Ağustos ayında başvuru süresi başlayacak. 7 bölüm ve 29 sanat dalında yapılacak sınavlara 5 ila 55 yaş arasında tüm vatandaşlar katılabilecek.

 

7 BÖLÜM 29 SANAT DALI

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarında, Batı Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Din Musikisi, Güzel Sanatlar, Geleneksel Sanatlar ve Bale olmak üzere 7 ayrı bölümde ve 29 sanat dalında, iki ile dört yıl arasında sanat eğitimi veriliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir