İmamoğlu: Sesim kısık ama merak etmeyin, benim sesimi kimse kısamaz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çanakkale’nin Biga ilçesinde halka seslendi. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere yönelik açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “Bu büyük millet demokrasiye susadı, yargı bağımsızlığının kalktığı ortamdan artık kurtulmak istiyor. 5 yıl için karar vereceksiniz. İktisadın liyakatsiz insanlardan kurtulması için karar vereceksiniz” diye konuştu.

“Sesim kısık ancak bugün düzelir merak etmeyin. Benim sesimi kimse kısamaz” diyen İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

KAVGAMIZ MİLLETE REVA GÖRÜLEN FAKİRLİKLE: Türkiye bir defa daha ‘hele bir seçimi kazanalım ondan sonra bakarız idaresi’ni ve o anlayışı milletçe meskenine yollayacağız. Bizim hiç kimseyle kavgamız yok. Millet İttifakı olarak ülke idaresinde dengeli, ileri görüşlü bir iktisat anlayışı gelsin istiyoruz. Siyasette varlık nedenimiz, ekonomiyi tekrar ayağa kaldırmak, akılcı siyasetlerle geleceğimizi teminat altına almak, çocuklarımızın ve gençlerimizin ümitsizliğini ortadan kaldırmak. Bizim kavgamız bu millete reva görülen fakirlikledir. Milleti ezen enflasyonla, işsizlikle, hayat pahalılığıyla, milleti ezen israfla… Milletin parasını kendi parası üzere görüp çatır çatır harcayan insanlardan sizi kurtaracağız. Türkiye’nin çözülmeyecek hiçbir sorunu yok. Türkiye’nin her sıkıntısını çözeriz. Yapacağımız tek şey liyakatli bir idaresi misyona getirmek. Biz hazırız buna. Ülkeye huzur getireceğiz. 86 milyon beşere hizmet edeceğiz.

ONLAR YALANCI PEHLİVAN: Herkes patates-soğan fiyatını keder etmeden manava, pazara gidecek. Vatandaşın sofrasında eti, sütü, peyniri olacak. Öğrencilerimizin üniversiteye gittiğinde burs sorunu, yurt sorunu olmayacak. Okulda fiyatsız yemeği olacak. Bu milletin parası millete kâfi. Sen kâfi ki bu milletin parasını çarçur etme. Bugün karşımıza gelecekler, meydan okumaya çalışacaklar, dünyaya da meydan okuyor ya ‘ey ey ey’ diye bağırıyorlar. Bu iş o denli olmaz. Meydan okuma işi değil bu. 21 yıl idare, bugün karşımıza gelip hâlâ ‘cek, cak’ diyenler kim biliyor musun? Onlar yalancı pehlivan. Bigalı gerçek pehlivanın kim olduğunu uygun bilir. Bigalı pehlivanı gözünden tanır.

DEVLET VATANDAŞINA YÜZÜ ASIK BAKMAZ: Birleşe birleşe kazanacağız. Kazandıklarımızı bu milletle paylaşacağız, bölüşeceğiz. Milletle konuşurken sen şu partilisin, sen bu partilisin asla demeyeceğiz. Devlet milletine fırça atmaz. Sesim kısık lakin bugün düzelir merak etmeyin. Benim sesimi kimse kısamaz. Ben buraya milletin sesi olmaya çıktım, o denli de devam edeceğim. Göreceksiniz, ‘yahu biz ne kadar güçlü bir milletmişiz lakin bunu bizden yoksun bıraktılar ve bir avuç beşerle paylaştılar’ diyeceksiniz. Bu memleket, adaletle, liyakatle, zenginlikle buluşacak. Bu memleketin nimetleri size açılıyor, 15’inde o kapı size açılıyor. Devlet insanına gücünü göstermez, devlet vatandaşına hiddetli konuşmaz. Devlet vatandaşına yüzü asık bakmaz. Devlet evladına bakar üzere bakar, bir anne üzere, bir baba üzere, Mustafa Kemal Atatürk üzere bakar. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir